Máme nový e-Obchod !

Objednaj si jedinečné vecičky z nášho nového e-Obchodu :) Obchodík budeme postupne dopĺňať ...


Pozor, zákruta !

Dňa 4.júna 2020 sme privítali v Centrále SK Route 66 v Lopeji kolektív relácie Pozor, zákruta ! a pod vedením Ľuboša Kasalu sme naživo vysielali túto kultovú reláciu priamo z "miesta činu". Ďakujeme hosťom Jiřímu Pěčovi, Renáte Lobotkovej, Marekovi Modranskému a Zoltánovi Farkašovi. Veríme, že sa Vám vysielanie páčilo a pokiaľ ste ho nestihli naživo tak nech sa páči, prinášame Vám zostrih ...

Poľsko sa stáva významným partnerom projektu Európska Route 66  

pracovne nad mapami...zľava Piotr Drobniak, veľvyslanec J.E. Krzysztof Strzałka, prezident SK Route 66 Juraj Smrečan
pracovne nad mapami...zľava Piotr Drobniak, veľvyslanec J.E. Krzysztof Strzałka, prezident SK Route 66 Juraj Smrečan

18.3.2019 Bratislava

Poľsko sa stáva významným partnerom projektu vytvorenia Európskej Route 66 prepojením Baltského a Jadranského mora !

Dnešné rokovanie na Poľskej ambasáde s veľvyslancom J.E. Krzystofom Strzałkom potvrdilo záujem poľskej strany o tento výnimočný projekt. Čaká nás veľký kus spoločnej práce. Vytvorením Európskej Route 66 vznikne svetovo ojedinelý a unikátny turistický koridor. Poľsko a Chorvátsko (Slovinsko) budú východiskové destinácie, pričom Slovensko a Maďarsko budú dôležitými tranzitnými krajinami.

O účasti a formách zapojenia sa Maďarska do projektu Európskej Route 66, budeme rokovať dňa 22.marca 2019 na Valnom zhromaždení Slovensko - Maďarskej obchodnej a priemyselnej komory v Dunajskej Strede. Dôležitý je záujem premiéra Maďarska pána Viktora Orbána zúčastniť sa na tomto spoločnom európskom diele.

zľava ministerský radca Piotr Drobniak, šéf severnej vetvy SK Route 66 Eduard Markovič, veľvyslanec J.E. Krzysztof Strzałka, prezident SK Route 66 Juraj Smrečan
zľava ministerský radca Piotr Drobniak, šéf severnej vetvy SK Route 66 Eduard Markovič, veľvyslanec J.E. Krzysztof Strzałka, prezident SK Route 66 Juraj Smrečan

VIDIECKY DEŇ REGIÓNOV NA SLOVENSKEJ CESTE 66

(SK Route 66)

Dňa 17.augusta 2019 sa uskutočnil Vidiecky deň regiónov na Slovenskej ceste 66 (SK Route 66), nad ktorým prebrala záštitu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, pani Gabriela Matečná. 

Podujatia sa zúčastnili folklórne súbory z Liptova, Maďarska a Tatier. Liptov zastupovala FS Poludnica pod vedením p. Migaľa, ktorá nám podujatie otvorila, Tatry reprezentoval FS Lomničan pod vedením Ľubomíra Precáka a Maďarsko TS Nógrád pod vedením Jánosa Sabóa, ktorý je aj jedným zo zakladateľov tohto súboru.

Vystúpil aj mladík, ktorý žije folklórom, Miloš Šico. Vystúpil so sólo vystúpením na fujare ale aj na harmonike, no priestor na podujatí dostala aj tanečná skupina mladých dievčat - Darlings, ktoré predviedli moderný tanec. FS Lomničan predviedol dva bloky - Za gorami, za ľesami a Zabili Janicka. FS Poludnica predstavila Dožinkovú slávnosť a Privítanku murárov.

O regionálne špeciality sa nám aj tento rok postarali Kuchári bez hraníc - AREGALA Slovensko.

Súčasťou podujatie bolo aj signovanie mapy EÚ ROUTE 66, ktorá má prepojiť Baltské a Jadranské more. Pri podpise stáli primátor mesta Šahy Štefan Gregor, primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč, starostka Tatranskej Javoriny Alena Pitoňáková.

Podujatie malo úspech, ľudia sa výborne bavili, dobre najedli, súbory boli vynikajúce...

Ďakujeme všetkým návštevníkom, priateľom, účinkujúcim, organizátorom...

Vidíme sa o rok ;-) 

I. programová konferencia o SK Route 66

Dňa 15.júna 2018 sa pri príležitosti I.programovej konferencie o prínose SK Route 66 zišli zástupcovia miest a obcí, fanúšikovia legendárnej Route 66 ale aj odborníci z oblasti cestovného ruchu a cestnej infraštruktúry.

Všetci zúčastnení podporujú myšlienku vytvorenia nadnárodného koridoru, ktorý prepojí Poľsko, Slovensko, Maďarsko a Chorvátsko fenoménom Route 66 a vytvorí tak Európsku Route 66.

Na záver konferencie bolo prijaté Memorandum, ktoré nás podporilo a dalo nám silu pokračovať v tomto veľkom európskom projekte ... Viac sa dozviete vo videu.

Obec Pohorelá Vás pozýva na folklórne podujatie Pohorelá - Dedina ako klenotnica. Podujatie sa uskutoční 10.augusta 2019 na amfiteátri v Pohorelej a začiatok podujatia je o 17:00.

Obec Heľpa a Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica si pre Vás pripravila aj tento rok Horehronské dni spevu a tanca ktoré sa uskutočnia 28.-30.6.2019. Toto podujatie oslavuje už 54.ročník.

Na festivale sa každoročne predstaví približne 1500 účinkujúcich.

Viac info TU...

Mesto Banská Bystrica Vás pozýva v rámci Medzinárodného dňa detí zašportovať si s Nasťou Kuzminovou, trojnásobnou olympijskou víťazkou. Podujatie sa uskutoční v parku pod Pamätníkom SNP dňa 31.5.2019. Začiatok podujatia o 15:30. Príďte so svojimi deťmi a zabavte sa spolu :)

Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov Vás pozýva na Otvorenie letnej turistickej sezóny s majsterkou sveta Petrou Vlhovou. Podujatie sa uskutoční dňa 31.5.2019 od 9:00 v zariadení Marina Liptov na brehu Liptovskej Mary.