Vidiecky deň regiónov na Slovenskej ceste 66 

(SK Route 66)

Dňa 17.augusta sa uskutočnil Vidiecky deň regiónov na Slovenskej ceste 66 (SK Route 66), nad ktorým prebrala záštitu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, pani Gabriela Matečná. 

Podujatia sa zúčastnili folklórne súbory z Liptova, Maďarska a Tatier. Liptov zastupovala FS Poludnica pod vedením p. Migaľa, ktorá nám podujatie otvorila, Tatry reprezentoval FS Lomničan pod vedením Ľubomíra Precáka a Maďarsko TS Nógrád pod vedením Jánosa Sabóa, ktorý je aj jedným zo zakladateľov tohto súboru. 

Vystúpil aj mladík, ktorý žije folklórom, Miloš Šico. Predstavil sa so sólo vystúpením na fujare ale aj na harmonike, no priestor na podujatí dostala aj tanečná skupina mladých dievčat - Darlings, ktoré predviedli moderný tanec. FS Lomničan predviedol dva bloky - Za gorami, za ľesami a Zabili Janicka. FS Poludnica predstavila Dožinkovú slávnosť a Privítanku murárov.

O regionálne špeciality sa nám aj tento rok postarali Kuchári bez hraníc - AREGALA Slovensko.

Súčasťou podujatie bolo aj signovanie mapy EÚ ROUTE 66, ktorá má prepojiť Baltské a Jadranské more. Pri podpise stáli primátor mesta Šahy Štefan Gregor, primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč, starostka Tatranskej Javoriny Alena Pitoňáková. 

Podujatie malo úspech, ľudia sa výborne bavili, dobre najedli, súbory boli vynikajúce... 


Ďakujeme všetkým návštevníkom, priateľom, účinkujúcim, organizátorom... 

Vidíme sa o rok ;-)